Home

Panoravia is als luchtvaartvereniging opgericht in januari 1993. Zij richt zich hoofdzakelijk op de militaire luchtvaart. Panoravia staat ingeschreven bij de Kamer van Koophandel onder KvK nummer V76725.

Panoravia is opgericht met Twenthe als thuisbasis. Later gingen de velden Rheine-Hopsten en Bentlage daar ook bij horen, zo net over de grens gelegen. Al deze vliegbasissen zijn de laatste jaren helaas wegbezuinigd door Defensie. Echter ook zonder deze velden, blijft Panoravia actief. Panoravia weet elk jaar leuke basisbezoeken te organiseren in Europa, waar toch echt wel unieke bezoeken bij zitten!

Naast deze basisbezoeken, geven we vier keer per jaar een verenigingsblad uit. Hierin zijn de vele tripverslagen van de leden te lezen in de rubriek “Foreign Affairs”. Militaire vliegactiviteiten in de regio worden in “Kennzeichen-D” weergegeven (Nordhorn-Range, Bentlage en Münster-Osnabrück). Bezochte airshows zijn na te lezen in “Showtime”. In de sectie “Lawaaipapegaai” zijn scannermovements en frequenties terug te vinden. Ook worden er diverse vliegtuigtypes belicht in het onderdeel “Profiel”, en het laatste nieuws valt na te lezen in de rubriek “PNN”.

Panoravia kent diverse vormen van lidmaatschap. Een lidmaatschap met boekje bedraagt €21,95 zonder een boekje €13,- en donateur worden kan al voor €6,-. Het bedrag kan uitsluitend worden gestort op rekeningnummer: NL58 RABO 0169 1963 05 van de Rabobank te Enschede, t.n.v. Panoravia. Vermeld tevens bij de storting uw naam, adres en woonplaats. Opzegging van het abonnement dient schriftelijk te gebeuren voor 1 december, voorafgaand aan de jaargang van de abonnementsopzegging. Ben je geïnteresseerd in militaire luchtvaart en wil je ook wel eens een vliegbases bezoeken, meld je dan aan bij de secretaris.

Panoravia

 

Colofon

Foto’s svp naar: panoraviafoto@gmail.com
Verslagen svp naar: foreignaffairs@panoravia.nl

Redactie
Rubriek Naam Adres PC Plaats Email
Voorzitter redactie Erik Kamphuis Gronausestraat 145 7581 CE Losser voorzitterredactie@panoravia.nl
Eindredactie Ronny Jansen De Meerkoet 7 7609 JR Almelo eindredactie@panoravia.nl
Webmaster Peter Lammertink Wijlre 7 7603 NG Almelo webmaster@panoravia.nl
Panonieuws Martin Scharenborg Kerkenbovenveen 31 7926 AD Kerkenveld panonieuws@panoravia.nl
Kennzeichen D Erik Kamphuis Gronausestraat 145 7581 CE Losser kennzeichend@panoravia.nl
PNN International Niek van der Zande pnninternational@panoravia.nl
Fotoredactie Harold Pot Esdoornstraat 44 7545 HN Enschede panoraviafoto@gmail.com
Foreign Affairs Arne Maathuis Vijverstraat 15 7631 HC Ootmarsum foreignaffairs@panoravia.nl
Showtime Erik Kamphuis Gronausestraat 145 7581 CE Losser showtime@panoravia.nl
Lawaaipapegaai Berto Wonink E.v.d. Marckstraat 42 7521 VP Enschede lawaaipapegaai@panoravia.nl
Bestuur
Functie Naam Adres PC Plaats Email
Voorzitter Erik Kamphuis Gronausestraat 145 7581 CE Losser voorzitter@panoravia.nl
Secretaris Martin Scharenborg Kerkenbovenveen 31 7926 AD Kerkenveld secretaris@panoravia.nl
Penningmeester Berto Wonink E.v.d. Marckstraat 42 7521 VP Enschede penningmeester@panoravia.nl
Voorzitter CC Rene Liebe Perikplein 103 7512 JB Enschede voorzittercc@panoravia.nl